Çatı Kaplama Ustası 05323253491

Binaların veya genel adıyla yapıların kar, yağmur gibi dış etkenlerden korunması, ısı yalıtımının sağlanması amacı ile yapılan uygulamalara çatı kaplama denir.

Kullanılan kaliteli çatı kaplama malzemeleri, binanın uzun ömürlü olması ve içerisindeki yaşamın sağlıklı olarak devam ettirilmesi açısından oldukça önemlidir. Eskiden yalnızca kiremit çatı modelleri uygulanıyordu. Günümüzde kiremit çatılara alternatif birçok seçenek mevcut. Aşağıda, yeni nesil seçenekler hakkında bilgi paylaştık. Yeni nesil malzemeler, binayı dış etkenlerden korurken aynı zamanda binanın ısı yalıtımına da katkı sağlamaktadır. Yeni çatı kaplama modelleri ile yüksek ısı yalıtımı oranlarına ulaşmak mümkün.

Kaplama işlemi, demirden ya da dayanıklı malzemeden imal edilmiş iskelet üzerine inşa edilir. Bu işlem farklı malzemeler kullanılarak binanın durumuna göre yapılmaktadır.

Çatıyı Kaplatarak Isı Yalıtımından Tasarruf Etmek

Çatı kaplamada en üst kaplama alanının altına köpük kaplama yapılarak ısı yalıtımı sağlanabilmektedir. Köpük ile ya da izocam malzemesi ile yapılan bu izolasyon işinde amaç binanın ısı yalıtımını sağlamaktır.

Çatı köpük kaplama fiyatları, sağlanacak enerji tasarrufu düşünüldüğünde gerçekten önemsiz kalmaktadır. Çatı altı kaplama yaparak binaların enerji maliyetlerini düşürmek mümkün. Genellikle üst çatının altına yapılan çatı altı kaplama işinde kullanılan malzemeye göre değişen maliyetler ortaya çıkmaktadır. Bir de ara yalıtım malzemeleri işin içine girince birim fiyat vermesi iyice zorlaşmaktadır. Bu yüzden öncelikle ihtiyacınız olan çözüm belirlenmeli ve buna göre fiyat teklifi verilmelidir. Mesela, rüzgârlı ya da sert iklim koşullarının hâkim olduğu bölgelerde daha fazla malzeme kullanılması gerekebilir.

Bu işlemler çatı ustaları tarafından bizzat el işçiliği ile yapılmaktadır. Bodur İzolasyon, İstanbul’da çatı kaplama ustası olarak uzmanlaşmış bireyleri tek çatı altında toplamış deneyimli bir firmadır. Referanslarımız arasında İstanbul’da çatı kaplama işlemi yaptıran onlarca kurumsal firma mevcut olmakla birlikte; bireysel taleplere de aynı özenle çözüm üretmekteyiz.

Kalite Politikamız